O našom Dubáčiku v Rači

Od 1.1.2017 máme ďalšieho Dubáčika, ktorý sa nachádza v Bratislavskej Rači na Víťaznej ulici kúsok od Drevony.

Budova má 6 izieb. Na prvom podlaží je jedáleň s herňou a centrálna miestnosť so spacou časťou pre menšie deti. Na druhom podlaží máme detskú telocvičňu, miestnosť  určenú na krúžky a dve spálničky pre väčšie deti.  Na oboch podlažiach sa nachádzajú sociálne zariadenia.

K domu náleží aj záhradka, kde si časť vyčleníme pre malých pestovateľov. Keď nadíde čas  budeme si pestovať zeleninu a bylinky, ktoré sa stanú súčasťou nášho pestrého jedálnička.

Prijímame deti od 1-6 rokov do troch tried. Na začiatku dňa sa budú deti zbierať do jednej spoločnej triedy. Až v čase vykonávania aktivít sa rozdelia do tried.

V tomto Dubáku, ponúkame krúžky :

  • tvorivé dielne
  • výtvarný
  • prírodovedný
  • pohybovka
  • plávanie - v hoteli Barónka

Každý deň si s deťmi rozvíjame inú zložku : matematické predstavy, prosociálna výchova, jazyková výchova, rozvíjanie poznania,  literárna výchova, hudobná výchova. Ako sme už uviedli využívame prvky pedagogiky M. Montessori, zážitkové učenie a individuálny prístup.

V poobedňajších hodinách (2-3x do týždňa) k nám bude chodiť native speakerka – Evka, ktorá bude na deti rozprávať len po anglicky.

Deti vedieme k základným návykom (ako je chodenie na nočník/záchod, jedenie pri stolíku, obliekanie/vyzliekanie/obúvanie/vyzúvanie, základy slušného správania, umývanie zubov a rúk, láske k blížnemu ...). Pracujeme na zlepšení senzo-motoriky, komunikácie, kooperácie, snažíme sa o rozvoj pamäte, logického myslenia, slovnej zásoby, a to prostredníctvom systematického každodenného učenia a hier.

Strava

Celodennú stravu zabezpečujeme my. Stravná jednotka začína desiatou pozostávajúcou z chlebíka s nátierkou -sladkou/slanou, so zeleninou, tvarohu a iné....

Obedy budeme dovážať zo zariadenia, ktoré varí pre detské zariadenia. Mali by byť vyvážené a pestré.

Olovrant ma dve časti opäť chlebík/krupicová kaša/puding a iné - sýtejšie jedlo, aby dieťatko vydržalo do večere a ovocie.

Jedálny lístok posielame emailom na začiatku týždňa, aby sa mohli rodičia k nemu vyjadriť. Akceptujeme aj vlastnú stravu.

Na pitie podávame nesladené čaje, čistú vodu a v období chorôb vodu dochutenú džúsom.

Pekne prosíme neprehliadnuť pri vyplňovaní prihlášky priestor vyčlenení potravinových intoleranciám.

Personálne obsadenie

V súčasnosti sme v zariadení dve  pani učiteľky: Dadka a Peťka. Dada ma vyštudovanú Predškolskú inkluzívnu (špeciálnu) pedagogiku a Sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. Peťka je sociálny pedagóg. Máme urobené skúšky hygienického minima aby sme mohli manipulovať so stravou. V dohľadnej dobe nás čaká kurz prvej pomoci, dúfame, že ho nikdy nevyužijeme. Obe sa s láskou a trpezlivosťou venujeme deťom už 8rokov. S nami obomi sa stretnete aj v nových priestoroch v Rači. Veríme, že si nás Vaše deti aj Vy obľúbite.

Keďže expandujeme, rozšírime v krátkom čase naše rady o ďalších zamestnancov. Na návštevu k nám bude chodiť: fyzioterapeutka, logopedička, native speakerka, ktorá bude s deťmi (2x týždenne) od zobudenia až do ich odchodu domov hovoriť po anglicky. Dúfame, že sa časom rozšíri aj ponuka jazykov. V prípade potreby k nám zavíta aj pani psychologička a sme pripravené aj na občasnú návštevu stomatológa. Z pochopiteľných dôvodov bude mať Dubáčik v Rači iný cenník ako ten na Čiernej vode.

Otváracia doba

Každý deň, okrem štátnych sviatkov od 7:00 – 17:30hod. Máme otvorené aj v lete a podľa záujmu rodičov aj medzi vianočnými sviatkami. V prípade potreby vieme otvoriť skôr, alebo zavrieť neskôr.

Tešíme sa na Vašu návštevu :-)