O našom Dubáčiku v Rači

Od 1.1.2017 máme ďalšieho Dubáčika, ktorý sa nachádza v Bratislavskej Rači na Víťaznej ulici kúsok od Drevony.

Budova má 6 izieb. Na prvom podlaží je jedáleň s herňou a centrálna miestnosť so spacou časťou pre menšie deti. Na druhom podlaží máme  miestnosti určené  pre veľké deti.  Na oboch podlažiach sa nachádzajú sociálne zariadenia.

K domu náleží aj záhradka, kde, keď nadíde čas si pestujeme zeleninu a bylinky, ktoré sa stanú súčasťou nášho pestrého jedálnička. Pobyt vonku realizujeme bez ohľadu na počasie, preto detičky treba náležite vystrojiť.

Prijímame deti od 1-6 rokov do troch tried. Na začiatku dňa sa budú deti zbierať do jednej spoločnej triedy. Až v čase vykonávania aktivít sa rozdelia do tried.

V tomto Dubáku, ponúkame krúžky :

  • tvorivé dielne
  • výtvarný
  • prírodovedný
  • pohybovka
  • plávanie - v hoteli Barónka

Každý deň si s deťmi rozvíjame inú zložku : matematické predstavy, prosociálna výchova, jazyková výchova, rozvíjanie poznania,  literárna výchova, hudobná výchova. Ako sme už uviedli využívame prvky pedagogiky M. Montessori, zážitkové učenie a individuálny prístup.

Každý pondelok k nám zavíta na návštevu  inštruktorka tanca, ktorá rozvíja s deťmi koordináciu pohybu, učí ich synchronizácii, spolupráci a v neposlednom rade  nenáročné tanečné prvky.

V stredu deti mávajú angličtinu (technikou: Hocus - Lotus), deti vďaka nej získavajú prvotnú pozitívnu skúsenosť s cudzím jazykom a vždy sa pritom dobre zabavia. Kto pozná Hocusa a Lotusku iste vie !-)

Deti vedieme k základným návykom (ako je chodenie na nočník/záchod, jedenie pri stolíku, obliekanie/vyzliekanie/obúvanie/vyzúvanie, základy slušného správania, umývanie zubov a rúk, láske k blížnemu ...). Pracujeme na zlepšení senzo-motoriky, komunikácie, kooperácie, snažíme sa o rozvoj pamäte, logického myslenia, slovnej zásoby, a to prostredníctvom systematického každodenného učenia a hier.

Strava

Celodennú stravu zabezpečujeme my. Stravná jednotka začína desiatou pozostávajúcou z chlebíka s nátierkou -sladkou/slanou, tvarohu, jogurtu a iné....

Obedy dovážame  zo zariadenia súkromného zariadenia v Limbachu, ktoré varí len a len pre škôlky. Strava je vyvážena, pestrá a najmä chutná. Rodičom odporúčame, aby detičkám pribalili medzi veci aj uzatvarateľné, označene, plastové misky, aby sme nedojedený obed mohli zabaliť na domov.

Olovrant ma dve časti opäť chlebík/krupicová kaša/puding a iné - sýtejšie jedlo, aby dieťatko vydržalo do večere a ovocie.

Jedálny lístok posielame emailom na začiatku týždňa, aby sa mohli rodičia k nemu vyjadriť. Akceptujeme aj vlastnú stravu.

Na pitie podávame nesladené čaje, čistú vodu a v období chorôb vodu dochutenú džúsom.

Pekne prosíme neprehliadnuť pri vyplňovaní prihlášky priestor vyčlenení potravinových intoleranciám.

Personálne obsadenie

V súčasnosti sme v zariadení dve  pani učiteľky: Dadka a Peťka. Dada ma vyštudovanú Predškolskú inkluzívnu (špeciálnu) pedagogiku a Sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo. Peťka je sociálny pedagóg. Máme urobené skúšky hygienického minima aby sme mohli manipulovať so stravou. V dohľadnej dobe nás čaká kurz prvej pomoci, dúfame, že ho nikdy nevyužijeme. Obe sa s láskou a trpezlivosťou venujeme deťom už 8rokov. S nami obomi sa stretnete aj v nových priestoroch v Rači. Veríme, že si nás Vaše deti aj Vy obľúbite.

 

Otváracia doba

Každý deň, okrem štátnych sviatkov od 7:00 – 17:30hod. Máme otvorené aj v lete a podľa záujmu rodičov aj medzi vianočnými sviatkami. V prípade potreby vieme otvoriť skôr, alebo zavrieť neskôr.

Tešíme sa na Vašu návštevu :-)